trawa

Sztuczna trawa, pozwala na cieszenie się idealną zielenią bez względu na pogodę i porę roku. Dodatkowo mróz, czy nie odpowiednia gleba nie będą od tej pory stanowiły żadnej przeszkody w posiadaniu przepięknej trawy. W wielu sklepach budowlanych bez najmniejszego problemu znaleźć można szeroki wybór różnego rodzaju pokryć w formie trawy, które mogą posiadać przeznaczenie zarówno do użytku wewnętrznego, jak i również zewnętrznego. Sztuczna trawa musi spełniać przede wszystkim rolę dekoracyjną i estetyczną, ale ponadto jest niezwykle praktyczna, ponieważ może stanowić idealną izolację, przed wilgocią i zimnem.

W warstwie podkładowej, producenci bardzo często używają lateksu, albo gumy, przez co wpływa to na właściwości izolacyjne. Trawa, która wykonana jest z różnego rodzaju tworzyw sztucznych, również może pełnić podobną funkcję. Z tego też powodu, wyśmienicie sprawdza się na różnego rodzaju balkonach i tarasach. Ponadto zastosowane materiały są odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, jak i również są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia spowodowane codziennym użytkowaniem.

Ozdobne sztuczne trawy, są bardzo praktyczne pod względem trwałości, dzięki czemu bardzo dobrze prezentują się nawet przez bardzo długi okres. Aby jednak mogły posłużyć tak długo, niezbędne jest zwrócenie uwagi na kilka aspektów, m.in. na wykorzystane do produkcji materiały, wytyczne producenta, jakie związane są z montażem, grubości wykładziny i przede wszystkim jej ceny.

Cechy charakterystyczne sztucznej trawy

sztuczna trawa

https://pixabay.com/pl

Dostępne w wielu sklepach imitacje traw, bardzo często łudząco przypominają świeże trawniki. Z tego tez powodu cieszą się bardzo dużą popularnością, zarówno na zewnątrz, jak i również wewnątrz, gdzie świetnie wyglądają w aranżacjach np. z organicznymi elementami. Sztuczną trawę charakteryzuje przede wszystkim bardzo wysoki stopień wytrzymałości. Jest ona bowiem odporna na zmiany związane z dużym spadkiem i wzrostem temperatury, jak i również dużą wilgotność powietrza, promieniowaniem pochodzącym od słońca, a także uszkodzeniami mechanicznymi. Bez względu na to, jakimi warunkami dysponujesz, syntetyczny trawnik na długo będzie mógł pozostać zielony i zapewni dzięki temu wręcz perfekcyjne pokrycie wybranej powierzchni.

Poszczególne paski zielonej sztucznej trawy, można docinać na odpowiedni wymiar i nie trzeba przejmować się tym, że szczepki wrosną w miejsca, w których nie chcielibyśmy, żeby się znajdowały. Ponadto klasyczne zielone płyty gumowe wykazują bardzo szerokie zastosowanie np. na terenach użytkowych – doskonale sprawdzają się m.in. na basenach, balkonach lub tarasach. Sztuczna trawa sprawdzi się w każdym miejscu, również tam, gdzie naturalna trawa nie byłaby w stanie wyrosnąć.

Jeżeli szukasz naturalnie wyglądającej wykładziny – trawa, która wykonana jest ze sztucznych tworzyw, z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Jest to doskonała alternatywa we wszystkich miejscach, również tych, w których mogłaby wyrosnąć normalna świeża trawa, ale z różnych względów nie jesteś w stanie zapewnić jej właściwej pielęgnacji w postaci podlewania, nawożenia i koszenia.

Sztuczna trawa – idealne rozwiązanie dla Twoich potrzeb

zielona trawa

https://pixabay.com/pl

W ofercie sklepów dostępnych jest wiele sztucznych traw, które wykonane są ze sztucznych tworzyw. Różnią się one od siebie określonymi parametrami. Jednym z podstawowych jest materiał, z którego zostały wykonane, w skład którego wchodzi również ten wykorzystywany do samego wytworzenia trawy, jak i również materiał, z którego wykonana jest warstwa podkładowa.

Jeżeli jednak jesteś zainteresowana sztuczną trawą, która przeznaczona jest na balkon, gęstość i gramatura nie będą miały aż tak dużego znaczenia, a co za tym idzie, zapewne będzie można je zakupić w znacznie korzystniejszych ofertach cenowych. Natomiast w przypadku chęci instalacji sztucznej trawy w ogrodzie, będzie stanowiło to znacznie bardziej skomplikowaną operację, pod względem finansowym i logistycznym. Dlatego najlepiej decydować się na trawy wykonane z polipropylenu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here