miod rzepakowy na co

Fani miodu rzepakowego czekają na niego przez cały rok. Jest to jeden z pierwszych miodów, jakie zbierane są podczas miodobrania. Jest lubiany nie tylko przez dorosłych, ale również przez dzieci, ponieważ posiada wyjątkowy smak i unikalne właściwości zdrowotne. A jakie dokładnie? Sprawdźcie poniżej!

Miód rzepakowy

Miód rzepakowy powstaje w momencie zapylania przez pszczoły malowniczych żółtych pól, które porośnięte są przez rzepak. Robotnice pszczoły, zbierają pyłek kwiatowy z kwiatów, o jaskrawo żółtej barwie, aby następnie przenieść go do ula i w dalszej kolejności wyprodukować na jego podstawie miód. Jak można rozpoznać miód rzepakowy?

Miód rzepakowy jest znany z kilku charakterystycznych dla niego właściwości. Powstający w procesie zapylania – miód rzepakowy jest niemal biały i kremowy. Są to dwie cechy, które zaraz obok wyraźnego zapachu, są dla niego najbardziej charakterystyczne.

Miód rzepakowy  – cena

miód rzepakowy jak stosować

https://https://pixabay.com/pl

Cena miodu rzepakowego jest uzależniona od jego jakości, tego czy jest tylko i wyłącznie z rzepaku, czy ma domieszkę innych surowców, oraz przede wszystkim od pojemności. Za litrowy słoik miodu rzepakowego dobrej jakości, należy zapłacić od 50 do 70 zł.

Podróżując po całej Polsce w czasie drugiej połowy kwietnia i pierwszej połowy maja, bardzo często można spotkać się z ogromnymi żółtymi polami, które ciągną się aż po sam horyzont. To nic innego, jak kwitnący rzepak! Właśnie w tym okresie, gdy jest w głównej fazie swojego kwitnienia, powstaje miód rzepakowy.

Miód rzepakowy jest jednym z miodów, który jest produkowany w okresie późnej wiosny w pszczelich ulach. Najczęściej to właśnie od niego rozpoczyna się miodobranie, dlatego na świeży miód pszczeli z rzepaku, można natrafić już bardzo wcześnie i bez obaw można cieszyć się jego smakiem już na początku czerwca. Oczywiście największą rolę w całym tym procesie odgrywa pogoda, a jak wiadomo wiosna, jest dość nieprzewidywalną porą roku.

Jak smakuje miód rzepakowy? Miód rzepakowy – na co?

miód rzepakowy na co pomaga

https://https://pixabay.com/pl

Smak, jaki posiada miód rzepakowy, jest niezwykle charakterystyczny. Kiedy go spróbujesz, niemal natychmiast przyjdzie Ci do głowy pole kwitnącego rzepaku! Miód rzepakowy, posiada delikatny posmak ostrości, z bardzo mocno wyczuwalnym aromatem rzepakowych kwiatów.

Rzepakowy miód

Już od bardzo dawna miodom przypisywane są właściwości zdrowotne. Właściwości miodu rzepakowego można wymieniać bez końca. Miód rzepakowy zawiera bardzo dużą ilość glukozy, oraz innych cukrów prostych, przez co doskonale sprawdza się, jako odżywka i porządną dawkę energii, która może być przydatna zwłaszcza w chwilach, gdy nasz organizm wymaga wsparcia podczas regeneracji, np. tuż po dużym wysiłku. Ponadto Miód z rzepaku jest bardzo pomocny przy stanach zapalnych układu moczowego.

Rzepakowy miód zmniejsza odczyn zapalny, który niezwykle często towarzyszy chorobom dwunastnicy lub żołądka. Na co jeszcze może pomóc miód rzepakowy? Miód rzepakowy może wspomagać również pracę serca, a także działać zapobiegawczo na miażdżycę i inne choroby układu krążenia. Miód rzepakowy wpływa również pozytywnie na stymulacje układu odpornościowego i dodatkowo przynosi dużą ulgę przy nieżytach dróg oddechowych i alergiach. Wspomaga przy infekcjach gardła, nosa i oskrzeli, a ponadto polecany dla dzieci ze względu na łagodny smak.

Gdzie kupić miód rzepakowy – kolor

Prawdziwy miód rzepakowy posiada jasnożółty kolor, trochę podobny do koloru mleka lub śmietany. Dobrej jakości miód rzepakowy można kupić wyłącznie od dystrybutorów lub bezpośrednio z wybranej pasieki. Nie warto kupować miodu z nieznanych źródeł lub z supermarketów, ponieważ ponosimy wtedy ryzyko, że zamiast na miód rzepakowy, trafimy na sztuczny jego odpowiednik, który jest jedynie mieszanką cukrową i nie ma za wiele wspólnego z prawdziwym, naturalnym miodem rzepakowym. Mamy nadzieję, że ten artykuł przyczynił się do tego, że po jego przeczytaniu będziecie wiedzieć, jak rozpoznać prawdziwy miód rzepakowy i dlaczego warto, zwracać uwagę na to, skąd pochodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here