tytanowe paznokcie

Paznokcie tytanowe są jedna z najnowszych metod stylizacji manicure, jaka niedawno pojawiła się w Polsce. Innymi nazwami, tej metody jest system DIP lub akryl sypany. Nazwa – tytanowe paznokcie – wzięła się od tego, że niektóre z firm produkujących akryl, który wykorzystuje się właśnie do tego typu stylizacji paznokci, dodają do swoich produktów dwutlenek tytanu. Ta metoda za granicą bardziej jest znana z nazwy DIP, która dosłownie oznacza zanurzenie w pudrze. System DIP, jest jedną z nowości na polskim rynku, pomimo że na świecie już od wielu lat cieszy się dużym uznaniem i ma duże grono wielbicielek.

Główną zaletą i jednocześnie różnicą manicure tytanowego i innych stylizacji paznokci, jest to, że aby poprawnie zaaplikować produkt, nie musimy stosować lamp UV. Paznokcie tytanowe posiadają niezwykłą trwałość, co powoduje, że nie bez przyczyny puder używany do manicure tytanowego jest potocznie nazywany sypanym akrylem. Manicure tytanowy nie powoduje również takich obciążeń dla paznokcia, jak robi to np. lakier hybrydowy. Jest to głównie spowodowane brakiem używania w procesie nakładania produktów lampy UV, czyli polimeryzacji lakieru.

Pudry do tytanowego manicure utwardzają się pod wpływem powietrza, a nie jak ma to miejsce w przypadku hybrydy, czyli pod lampą UV. Bez wątpliwości jedną z największych zalet pudrów do tytanu, jest ich skład, który zawiera w sobie dużą ilość witamin i wapnia, które wpływają na wzmocnienie paznokci. Najbardziej popularnymi markami produktów do stylizacji paznokci, wśród których znaleźć można również pudry tytanowe, są: Color Club, Gelish, Cuccio, Kiara SKy czy SNS.

lakier tytanowy

https://https://pixabay.com/pl

Paznokcie tytanowe można także wykonać samodzielnie w domu. Jest to niezwykle ławy system, jednak jak każda czynność wymaga dużej wprawy. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, jak wykonać go samodzielnie w domu, w kilku prostych krokach. Warto jednak pamiętać o tym, że niektóre z marek rekomendują nieco inną kolejność nakładania warstw, przez co przed pierwszą aplikacją należy upewnić się, czy aby na pewno postępujemy zgodnie z zasadami przedstawionymi przez producenta. Może być to wynikiem tego, że niektóre z preparatów posiadają nieco inne składy i działanie, przez co mogą wymagać zastosowania np. dodatkowych czynności w czasie wykonywania manicure. Jednak kluczowe kroki, mogą występować we wszystkich systemach, bez względu na markę, z jakiej pochodzą.

Jak samodzielnie możesz wykonać swój manicure tytanowy?

Będziesz do tego potrzebować:

 1. Płynów takich, jak
 2. a) odtłuszczacz
 3. b) bazy
 4. c) aktywatora – wysuszacza
 5. d) top – nablyszczacza
 6. e) kolorowego pudru

Jeżeli już to masz, teraz krok po kroku możesz rozpoczynać pierwszy manicure tytanowy.

 1.     Po nadaniu odpowiedniego kształtu i odsunięciu skórek – odtłuszczamy nasze paznokcie. Przy systemie Gelish zaleca się wypolerowanie delikatnie płytki polerka o gradacji 180.
 2.     Kolejnym krokiem jest nałożenie na całą płytkę paznokcia cienkiej warstwy bazy – żelu bazowego, a następnie włożenie paznokcia do pojemniczka z kolorowym pudrem. Należy pamiętać, że puder przykleja się jedynie w miejsce, które zostało pokryte  bazą, dlatego też ta część manicure powinna zostać wykonana z niezwykłą starannością.
 3.     Następnie po wyschnięciu pierwszej warstwy, całą czynność powtarzamy. Nadmiar pudru można zrzucić palcem lub niewielkim pędzelkiem przeznaczonym do pyłków.
 4.     Potem nakładamy aktywator, który przyspiesza wysuszanie pudru – koloru.
 5.     Na samym końcu nakładamy cienką warstwę utwardzacza, czyli TOP do manicure tytanowego, co sprawi, że manicure będzie niezwykle trwały.

manicure tytanowe

https://https://pixabay.com/pl

Wystarczy tych kilka kroków, aby Twoje paznokcie tytanowe, były gotowe i utrzymywały się na dłoniach w pięknej stylizacji, nawet do 3 tygodni, czyli mniej więcej tyle, co hybrydy, ale jednocześnie nie obciążały aż tak mocno płytki paznokci.

Manicure hybrydowy zdejmuje się z paznokci podobnie, jak standardowy manicure hybrydowy, czyli za pomocą removera lub acetonu. Waciki namoczone w acetonie przykładamy do paznokci i gotowe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here