makijaż permanentny usta

Makijaż permanentny ust jest rodzajem tatuażu, który polega na niezwykle płytkim umieszczeniu barwnika pod skórą. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, dotyczących tego, jak się przygotować do takiego zabiegu? Jak można wyglądać zaraz po zabiegu? A także, jaka jest cena makijażu permanentnego ust?

Permanentny makijaż ust nie jest niczym innym, jak jednym z rodzajów tatuażu, utrzymuje się on bowiem od 2 do nawet 5 lat. Wiele z kobiet decyduje się na taki zabieg, w celu poprawy naturalnego koloru ust, poprawienia symetrii warg, a także wyostrzenia ich konturów.

Permanentny makijaż ust – przygotowanie do zabiegu

Przed każdym zabiegiem, konieczne jest przeprowadzenie rozmowy pomiędzy lingeristką i klientką. W czasie niej zapewne omawiany będzie kształt ust, ich kolor, który jest dopasowany do naszego typu urody, ponieważ makijaż permanentny powinien być niezwykle naturalny.

makijaż permanentny ust

https://pixabay.com/pl/

Przez okres 3 do 5 dni przed zabiegiem, a także 3 dni po zabiegu należy przyjmować co najmniej 2 razy na dzień po jednej tabletce Heviranu (który jest na receptę), dzięki temu będzie można uchronić nasze usta przed wystąpieniem opryszczki. W celu zwiększenia chłonności pigmentu zaleca się na dzień przed zabiegiem wykonać bardzo delikatny peeling ust, a następnie nałożyć łagodny krem nawilżający lub balsam do ust.

Przebieg zabiegu permanentnego makijażu ust

Ten zabieg można podzielić na kilka etapów. Najczęściej spotkanie w gabinecie medycyny estetycznej rozpoczyna się od wywiadu zdrowotnego. Polega on na wypełnieniu specjalnej ankiety, w której udziela się odpowiedzi na pytania, które dotyczą naszego aktualnego stanu zdrowia.

Kolejnym krokiem jest nałożenie przez lingeristkę maści znieczulającej i wykonanie rysunku, który będzie przedstawiał docelowy kształt ust. W trakcie tego etapu wspólnie z lingeristką możemy podjąć decyzję o ostatecznym wyglądzie naszych ust, pamiętając jednak o tym, że najlepiej wyglądający makijaż permanentny, może wprowadzać jedynie bardzo minimalne zmiany w wyglądzie naszych naturalnych ust. Potem rozpoczyna się aplikacja docelowego barwnika.

usta permanentne

https://pixabay.com/pl/

Odpowiednio wykonany makijaż permanentny ust zawsze powinien rozpoczynać się od wykonania konturu, przez co nasze wargi będą wydawały się znacznie pełniejsze, niż są w rzeczywistości. Kolejny krok dopiero powinien polegać na wypełnianiu całej powierzchni ust barwnikiem.

Długość zabiegu makijażu permanentnego ust

Zabieg powinien trwać ok.1 do 2 godzin, natomiast warto mieć na uwadze, że po upływie ok.4 tygodni, niezbędne będzie uzupełnienie barwnika. A z kolei po 3 do 5 dni skóra może zacząć się delikatnie łuszczyć. Oznacza to, że w tym czasie barwnik zacznie częściowo zanikać, czyli może wyłuszczyć się nawet w 30-40%, co powoduje, że niezbędne jest uzupełnienie makijażu, polegające na wzmocnieniu koloru.

Czy makijaż permanentny ust boli?

Tak naprawdę wszystko uzależnione jest od tego, jaki mamy próg bólu. Jedni mogą stwierdzić, że to uczucie jest nie do wytrzymania, a inni czują jedynie lekki dyskomfort. Pomimo że partie twarzy, na których stosowana jest aplikacja barwnika, uprzednio pokrywa się za pomocą specjalnego kremu znieczulającego, który ma na celu obkurczenie mięśni i zahamowanie krwawienia, to i tak dla części osób nie jest to przyjemny zabieg.

Zalecenia po zabiegu makijażu permanentnego ust

kurs makijażu permanentnego

https://pixabay.com/pl/

Usta powinno się smarować co najmniej 3 razy na dzień, przez okres nie krótszy niż 7 dni, kremem After Care BioEvolution albo maścią Solocoseryl, korzystając np. z pomocy patyczka kosmetycznego. Składniki zarówno jednego, jak i również drugiego produktu, posiadają działanie przeciwzapalne, przeciwkrwotoczne, naprawcze, bakteriobójcze, oraz regenerujące.

Skóra, na którą został nałożony makijaż permanentny, wymaga szczególnej pielęgnacji – do mycia twarzy zaleca się używanie jedynie wody. Przez pierwsze 7 dni, po wykonaniu takiego zabiegu, należy do picia napojów używać słomki, a poza domem używać jedynie jednorazowych naczyń i sztućców, oraz kubków, a także pamiętać o unikaniu ostrych i gorących potraw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here