Jakie oprawy halogenowe wybrać

Oprawy halogenowe pojawiają się w coraz większej liczbie nowoczesnych domów. Nie wszyscy jednak wiedzą, na czym polegają różnice między nimi, a w efekcie – na jakie się zdecydować. Na szczęście, producent opraw oświetleniowych dostarcza na rynek tak wiele wariantów, że każdy klient z pewnością znajdzie taki, który najbardziej mu odpowiada.

Stałe czy regulowane oprawki halogenowe?

Jeśli chodzi o warianty, jakie Producent opraw oświetleniowych dostarcza na rynek, to klienci mogą wybierać spośród oprawek stałych i ruchomych.

Oprawki stałe oznaczają takie, w których pierścień wewnętrzny jest nieruchomy w stosunku do zewnętrznego. Oznacza to, że źródło światła kieruje się wyłącznie w jednym kierunku – czyli w dół. W oprawach halogenowych ruchomych pierścień można ustawić w dowolnym, wybranym kierunku. Jest to rozwiązanie, która stosuje się zawsze wtedy, kiedy występuje potrzeba równomiernego oświetlenia całego wnętrza. Oprawy regulowane przydają się również wtedy, kiedy chce się podkreślić niektóre miejsca w pomieszczeniu. W ten sposób można wyróżnić na przykład elementy dekoracyjne.

Jaki kształt opraw oświetleniowych wybrać?

Producenci opraw oświetleniowych dostarczają na rynek bardzo wiele wariantów. Dlatego wybierając oczka halogenowe, warto nieco zaszaleć i nie skupiać się wyłącznie na tych w kształcie okrągłym. Oprawy sufitowe mogą występować w najróżniejszych kształtach. Bardzo ciekawie wyglądają oprawy kwadratowe, które będą doskonałym uzupełnieniem nowoczesnych, surowych wnętrz. Bardzo efektowne są oprawy, które posiadają więcej, niż jedno źródło oświetlenia – mowa tutaj o oprawach podwójnych, potrójnych – a nawet poczwórnych.

Trzeba wziąć pod uwagę również materiał, z którego wykonana jest oprawa sufitowa. Na rynku dostępne są zarówno oprawy stalowe, jak i aluminiowe czy też szklane. I o ile to oprawy stalowe należą do tych najbardziej popularnych, to jednak te wykonane z aluminium posiadają o wiele większe wartości estetyczne. Oprawy aluminiowe są stosunkowo miękkie, dlatego częściej występują w fantazyjnych kształtach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here