Jakie kupić środki czyszczące do domu, w którym jest małe dziecko

Chemiczne środki czyszczące, jakich używa się w domu, wymagają sprawdzenia ich składu na etykiecie, znajdującej się na opakowaniu produktu. Nie wszystkie dostępne środki czyszczące do domu będą mogły być stosowane, gdy mieszka w nim maleńki człowieczek, który wszystkie będące w jego zasięgu przedmioty, wkłada do buzi.

Które środki czyszczące do domu są bezpieczne dla niemowlęcia?

Jeżeli w domu jest maluszek, należy w sposób szczególny zadbać o odpowiedni dobór środków czystości, aby myte powierzchnie takim specyfikiem były dla dziecka bezpieczne. Nie tylko chodzi tu o to, by trzymać wszelkie płyny, proszki i pasty z dala od maluszka w zamkniętych szafkach.

Chodzi także o stopień toksyczności wydostających się oparów z tych środków domowych podczas czyszczenia. Dziecko nie może wdychać żadnych takich substancji, które mogłyby mu zaszkodzić. Kolejną rzeczą jest, aby stosowane środki czyszczące miały umieszczoną informację na etykiecie, że są bezpieczne w stosowaniu przy niemowlęciu.

Naturalne Środki czyszczące do domu równie skuteczne, jak chemiczne

Są na rynku odpowiednie środki do czyszczenia, które są przyjazne dziecku. Dlatego zawsze sprawdzenie informacji na etykiecie produktu pozwala prawidłowo wybrać kosmetyk do czyszczenia podłogi, mebli, dziecięcego łóżeczka. To samo dotyczy środków piorących, aby były antyalergiczne i przyjazne dla skóry dziecka.

W domu, gdzie przebywa maluszek, należy używać środków czyszczących w jak najmniejszej ilości i tylko w wyjątkowych sytuacjach. Np. najlepszym środkiem do czyszczenia podłogi, po której dziecko czworakuje, jest antyalergiczne mydło w płynie rozcieńczone w wodzie.

Jak często myć drewnianą podłogę w pokoju dziecinnym?

Podłogę w dziecięcym pokoju przemywa się codziennie ściereczką zwilżoną zwykłą wodą. Co jakiś czas warto umyć podłogę mydłem antyalergicznym. Najpierw przemywa się drewno wodą z mydłem, po czym zmywa się jego resztki czystą wodą.

Aby zmniejszyć częstotliwość mycia podłogi, warto przykryć ją dywanikami antypoślizgowymi, które można prać w pralce. Należy je prać raz w tygodniu. Użyty proszek powinien być przeznaczony do prania niemowlęcej bielizny. Pralka nastawiona na 800 obrotów na minutę skutecznie odwiruje wodę z dywaników, które rozwieszone na sznurku wyschną w ciągu jednej nocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here