Wspólna bucket lista

Kochacie się i macie głowy pełne pomysłów? W jednej minucie marzycie o zaszyciu się w romantycznym domku dla dwojga, a w drugiej chcecie kamperem zwiedzić Europę? Dzielicie pasje? A może szukacie nowego hobby? Co powiecie na wspólną bucket listę?

CZYM JEST BUCKET LISTA?

Choć angielskie słowo „bucket” przetłumaczone na język polski oznacza „wiadro”, to ta lista z wiadrem ma niewiele wspólnego. Bucket list, to inaczej lista rzeczy do zrobienia przed śmiercią, która często nazywana jest listą marzeń.

Bucket lista z jednej strony ma nam przypominać, że żyje się raz i warto ten jeden raz należycie wykorzystać, a z drugiej strony jest praktycznym narzędziem do porządkowania własnych pragnień.

JAK ZAPLANOWAĆ WSPÓLNĄ LISTĘ MARZEŃ?

Słowem kluczowym powinien być „kompromis”. Każde z Was ma swoje pragnienia, ale nie zapominajcie, że tę listę tworzycie wspólnie. Ma być dla Was i o Was, tym samym jej treść nie powinna pomijać potrzeb żadnej ze stron.

Szukajcie inspiracji! Porozmawiajcie z rodziną i z przyjaciółmi, przeczeszcie bezkresne zasoby stron internetowych. Zastanówcie się nad tym, kiedy czas w towarzystwie drugiej osoby sprawił najwięcej frajdy, a pusta kartka szybko zacznie wypełniać się wspólnymi celami.

JAK PRZERODZIĆ SŁOWA W CZYNY?

Planujcie, oszczędzajcie i bądźcie elastyczni. Warto założyć konto oszczędnościowe i wspólnie nadać mu odpowiedni tytuł. Na Waszej liście pojawił się intymny urlop w urokliwym domku blisko natury? Nazwijcie rachunek „romantyczny domek dla dwojga” i co miesiąc wpłacajcie na niego uzgodnioną sumę.

W realizacji wspólnych celów pomoże także wyróżnienie kilku priorytetowych. Nie bagatelizujcie czasu i miejsca, w którym oboje się znajdujecie. Jeśli planujecie założyć rodzinę, warto zacząć od tych punktów z Waszej listy, które będą niemożliwe do zrealizowania z dziećmi (jak wspomniany projekt „Romantyczny domek dla dwojga”).

ZALETY WSPÓLNEJ BUCKET LIST

Bohater jednej z książek Antoine᾿a de Saint-Exupéry᾿ego powiedział, że miłość polega na tym, aby patrzeć razem w tym samym kierunku. Tworząc listę wspólnych marzeń decydujecie w jakim kierunku będziecie patrzeć Wy.

Realizacja tych przedsięwzięć z pewnością Was do siebie zbliży. Wypunktowane cele dadzą Wam pretekst do wzajemnego motywowania się, a sukcesy i porażki, pozwolą Wam się lepiej poznać.

Niech bucket lista będzie waszą mapą poruszania się po przyszłości. Ramą, która określi kształt pięknego pejzażu wspólnego życia. Ostatnia rada? NIE ZNIECHĘCAJCIE SIĘ! Spełnianie marzeń, to nie lada wyzwanie, a przed Wami takich wyzwań cała lista.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here