Ekologiczne pieluszki

Troszczysz się o swojego malucha na wiele różnych sposobów – kupujesz najlepsze produkty do pielęgnacji, zapewniasz bezpieczeństwo podczas zabawy i obserwujesz jego rozwój. Chcesz zadbać przy tym o środowisko? Wybierz ekologiczne pieluszki jednorazowe jako alternatywę dla tradycyjnych „jednorazówek”.

Ekologiczne pieluchy – sprzymierzeńcy w walce o środowisko

Naukowcy biją na alarm: musimy zacząć troszczyć się o środowisko zarówno dla siebie, jak i dla przyszłych pokoleń! Rosnące zanieczyszczenie atmosfery, masowe wycinanie lasów, wyniszczanie naturalnych akwenów wodnych… oto nasza smutna rzeczywistość. Ludzkość produkuje coraz więcej odpadów, a rosnące góry na wysypiskach śmieci to sygnał do zmiany myślenia w podejściu do recyklingu. Od 1 lipca 2017 roku w Polsce wdrażany jest Jednolity System Segregacji Odpadów (JSSO), który wymusza na obywatelach segregację odpadów i co za tym idzie – świadome wpływanie na przyszłość naszej planety. Jesteś rodzicem i chcesz zatroszczyć się o środowisko, w którym rośnie Twój maluszek? Nie jesteś przekonany do pieluszek wielorazowych, a te jednorazowe kłócą się z Twoimi przekonaniami? Dobrym rozwiązaniem będą ekologiczne pampersy! Co prawda jeszcze nie powstały takie w pełni biodegradowalne, ale producenci dwoją się i troją, aby w ich składzie znalazło się jak najwięcej surowców odnawialnych.

Poszukujesz bardziej ekologicznych pieluszek jednorazowych? Sprawdź ofertę sklepu Bambiboo: https://bambiboo.eu/9-pieluszki

Ekologiczne pieluchy to komfort dziecka

Czy wiesz o tym, że większość dostępnych na rynku „jednorazówek” jest wybielanych z użyciem chloru? Dlatego tak ważne jest czytane opisów na opakowaniach pieluch. Skóra dziecka jest bardzo delikatna, dlatego musimy wybierać świadomie, aby zminimalizować możliwość powstawania odparzeń czy alergii.

Na rynku dostępne są pieluszki wielorazowe, jednak dla wielu rodziców stanowią one prawdziwe wyzwanie. W tym przypadku, chcąc zatroszczyć się o środowisko, warto zdecydować się na jednorazowe, ekocertyfikowane pampersy. Im krótszy mają skład, tym lepiej dla dziecka, dlatego nie wybierajmy takich, które mają niepotrzebne kompozycje zapachowe czy inne chemiczne „dodatki”, np. w postaci barwników. Ciekawą propozycją są ekologiczne pieluchy z włóknem z bambusa, dzięki którym są niezwykle delikatne i chłonne, a zarazem oddychające, więc zmniejsza się ryzyko wystąpienia podrażnień. Niektóre z nich posiadają wyciąg z aloesu, który świetnie wpływa na skórę dziecka, nawilżając ją i działając przeciwzapalnie.

Postaw na ekologię!

Mając na uwadze dobro planety, producenci ekologicznych pieluch dbają o ich wysoką jakość, czego dowodem są uzyskiwane certyfikaty. Co więcej, do ich wytwarzania wybierają, w coraz większym stopniu, takie surowce, które są odnawialne i biodegradowalne. Ekologiczne pieluszki posiadające w swoim składzie np. bambus to strzał w dziesiątkę, głównie ze względu na to, że roślina ta cechuje się bardzo szybkim wzrostem i nie wymaga przy uprawie stosowania dodatkowych pestycydów czy innych szkodliwych środków. Poza tym, dzięki stosowaniu przyjaznym dla środowiska surowcom, ekocertyfikowany pampers ulegnie rozkładowi szybciej niż typowa „jednorazówka”. Zostań świadomym rodzicem – wybierz ekologiczne pieluszki!

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here