Wyposażenie łazienki

Każda decyzja dotycząca zakupu wyposażenia łazienkowego powinna być dobrze przemyślana. W ten sposób można zapewnić sobie i domownikom wysoki komfort korzystania z pomieszczenia. Na dodatek spora część produktów jest montowana na wiele lat, a ewentualne zmiany mogą wymagać kosztownego remontu. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze najważniejszych elementów wyposażenia łazienki.

Umywalka

Podczas projektowania łazienki z pewnością warto uwzględnić miejsce na umywalkę, nawet jeśli toaleta znajduje się w osobnym pomieszczeniu. Podczas zakupów należy wziąć pod uwagę m.in. rozmiar i rodzaj umywalki czy też sposób montażu. Wielkość wyposażenia zawsze powinna być dopasowana do metrażu łazienki. Ponadto warto pamiętać również o baterii, która ma spory wpływ na przebieg remontu i komfort korzystania z umywalki. W przypadku popularnych modeli podtynkowych ze strony https://elazienki.pl/grohe/k/baterie/podtynkowe/ można liczyć na estetyczny efekt, choć należy liczyć się z kuciem otworów w ścianie. Umywalka i bateria powinny też pasować do wystroju łazienki.

Wanna

W pierwszej kolejności warto przede wszystkim zastanowić się nad tym, czy w łazience w ogóle warto zamontować wannę. Przy mniejszym metrażu ten element wyposażenia może znacząco utrudnić swobodne poruszanie się po pomieszczeniu. Jeśli jednak domownicy nie chcą zrezygnować z wanny, to mogą postawić na niewielki model narożnikowy. W większych łazienkach można natomiast śmiało sięgnąć nawet po efektowne wanny wolnostojące ze sklepu online elazienki.pl. Ponadto należy też uwzględnić kwestie związane z montażem baterii wannowych.

Prysznic

W polskich domach coraz częściej prysznic wygrywa z wanną. Kabina bądź murowany brodzik to bardzo praktyczne rozwiązania, które na dodatek przeważnie zajmują mniej miejsca. Bardzo ważną kwestią jest wybór drzwi prysznicowych. W przypadku niewielkich pomieszczeń najlepiej postawić na modele przesuwne. Z kolei w dużych łazienkach można sięgnąć nawet po dwuskrzydłowe drzwi otwierane na zewnątrz. Ciekawą opcją są też ścianki prysznicowe. Należy także dobrze przemyśleć wybór baterii, która powinna zapewniać komfort i pasować do wystroju łazienki. Można także rozważyć np. montaż deszczownicy bądź panelu z hydromasażem.

Toaleta

Wybór odpowiedniej toalety ma ogromny wpływ na komfort domowników. Podczas zakupów bez wątpienia warto poświęcić kilka chwil na podjęcie decyzji dotyczącej rozmiaru misy. Ważna jest także wysokość toalety, zwłaszcza jeśli w domu mieszkają seniorzy bądź osoby z ograniczeniami ruchowymi. Strzałem w dziesiątkę może być podwieszana miska WC, którą można zamontować na niemal dowolnej wysokości. Nie bez znaczenia są też rozwiązania, które pozwalają na zaoszczędzenie wody podczas spłukiwania. Design toalety również nie powinien być przypadkowy. Obecnie bez problemu można znaleźć modele np. w ciekawych kolorach. Ponadto warto zainwestować w wysokiej jakości bidet, który pozwoli na podmycie się po skorzystaniu z toalety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here