ombre

Czy masz ochotę na małą zmianę swojego wizerunku, ale z drugiej strony nie chcesz drastycznie się przefarbować? A może potrzebujesz małego odświeżenia swojego looku i postanowiłaś zdecydować się na ombre? Pomimo upływu wielu lat odkąd pojawiło się na rynku, jego popularność nadal nie mija!

Nieustannie we fryzjerstwie pojawiają się nowe trendy i sposoby koloryzacji. Jedne z nich goszczą dłużej na naszych głowach, a z kolei inne bardzo szybko przemijają. Jednak moda na ombre, niemal cały czas jest żywa. Szczególnie ładnie prezentuje się ombre na brązowych włosach. Skoro jesteś posiadaczką właśnie takiego koloru na włosach, koniecznie weź pod uwagę małą zmianę w postaci ombre!

Ombre na włosach – czyli co?

Ombre jest trendem w szeroko pojętej koloryzacji włosów, który w ogromnym uproszczeniu polega na tym, że włosy u nasady są znacznie ciemniejsze, niż na końcach, które są z kolei mocno rozjaśnione. Jednak warto zauważyć, że przejście pomiędzy tymi poziomami, są bardzo wyraźne.

ombre włosy

https://pixabay.com/pl

Nieco mniej intensywną wersją ombre, jest sombre, czyli tzw. soft ombre. Różnica pomiędzy ombre, a sombre, polega na tym, że sombre nie jest tak drastyczne, ponieważ różnica w odcieniach wynosi tylko jeden ton. Jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich kobiet, którym przeszkadza bardzo wyraźny kontrast, będący z kolei bardzo typowy dla ombre.

W przypadku ombre włosy u samej nasady są zazwyczaj rozjaśniane o ok.3 do 4 tonów, wówczas taki rodzaj koloryzacji, wygląda dużo bardziej naturalnie. Oczywiście można postawić na znacznie intensywniejszy kontrast, jednak na taki krok, powinny raczej decydować się osoby, które lubią mocne i wyraziste fryzury.

Ombre niezwykle dobrze wygląda na nieco ciemniejszych kolorach włosów, np. włosach brązowych.  Jest to doskonałe rozwiązanie na ożywienie koloru włosów wszystkich szatynek i brunetek, ponieważ ciemna góra doskonale kontrastuje z jaśniejszymi końcówkami.

Za co kobiety lubią ombre?

co to jest ombre

https://www.pexels.com/pl

Koloryzacja ombre z jednej strony jest jedną z najbardziej efektownych zmian, jakie możemy zafundować sobie na własnych włosach, ale z drugiej strony wymaga nieco poświęcenia od posiadaczki takiej czupryny. Dobrze wykonane ombre może dodać fryzurze nie tylko głębi naturalnego koloru, ale i również charakteru, oraz lekkości.

Warto również zaznaczyć, że koloryzacja włosów na całej ich długości, niszczy je dużo bardziej niż ombre. Pamiętajmy, że ombre na włosach, zawsze związane jest z rozjaśnianiem kosmyków, a to niestety nie jest bez znaczenia dla kondycji włosów. Pomimo tego, że wykonując ten zabieg, rozjaśniamy jedynie końcówki, nie musimy obawiać się o stan całych pasm.

Jeżeli jednak chcesz się przekonać, czy ombre jest dla Ciebie, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu, gdzie dokładniej wyjaśniamy, kto może w nim dobrze wyglądać, a komu niekończenie służy ten rodzaj koloryzacji. Jednak warto już na wstępnie zaznaczyć, że zalety tej koloryzacji znacznie przewyższają jej wady.

Ombre jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ:

– efekt jest bardzo ciekawy

– moda na ombre nie przemija

– nie powoduje dużych zniszczeń na włosach

– nie musisz martwić się odrostami, a fryzjera będziesz odwiedzać znacznie rzadziej niż przy zwykłej koloryzacji

– świetnie wygląda na niemal każdej długości włosów, zarówno na takich średniej długości, jak i również na długich

ombre kręcone włosy

https://www.pexels.com/pl

To, jaka jest Twoja decyzja, czy powyższe argumenty sprawiły, że zdecydujesz się na ombre, albo przynajmniej rozważysz taką koloryzację na swoich włosach? Jeżeli masz jeszcze jakieś wątpliwości, opinie osób, które przynajmniej raz spróbowały tego na swoich włosach, udowodnią Ci, że nie ma nad czym się zastanawiać.

Ombre – inspiracje koloryzacji

Powszechnie przyjęto, że ombre, najlepiej prezentuje się na długich włosach. Jest w tym trochę prawdy, ponieważ ombre na długich włosach, naprawdę wygląda fenomenalnie! Warto zwrócić uwagę, że ombre można zarówno nosić na prostych, jak i również lekko falowanych włosach, podobnie jak w pierwszym, tak i w drugim przypadku efekt jest wprost zachwycający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here