Szczotka do masażu

Szczotka do masażu na sucho jest przyrządem, który z pewnością ułatwia zabiegi pielęgnacyjne, które wykonuje się przez nie dłużej niż 10 minut. Sam zabieg jest bardzo prosty i przyjemny (jeśli jest odpowiednio przeprowadzany), a ponadto nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych preparatów.

W efekcie stosowania zabiegu skóra staje się jędrna i gładka, a dodatkowo nabiera jednolitego kolorytu. Jedynym dylematem może stać się wybór odpowiedniej szczotki do masażu. Którą szczotkę kupić?

Poniżej znajdziesz kilka rad, które pomogą Ci wybrać odpowiednią szczotkę do masażu ciała na sucho.

W jakim celu używa się szczotki do masażu na sucho?

Masaż wykonywany szczotką na sucho ma przede wszystkim na celu usunięcie martwych komórek naskórka, oraz ujędrnienie i wygładzenie skóry. Jednak jego najważniejszym celem jest pobudzenie krążenia krwi, dzięki czemu tlen i substancje odżywcze znacznie szybciej docierają do komórek skóry. Ponadto następuje również pobudzenie przepływu limfy, co sprawia, że możemy się również pozbyć obrzęków, które często występują w przypadku dolnych części nóg.

Jakie efekty może dawać suchy masaż szczotką?

Masaż na sucho jest nie tylko dobrym rozwiązaniem w przypadku wielu problemów ze skórą, ale również świetnie się sprawdza, w sytuacjach, gdy brakuje nam energii i chcemy się pobudzić.masaż szczotka na sucho

https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/kreatywny-pedzel-bambus-drewniany-4202924/

Jakich rezultatów można się spodziewać po wykonaniu masażu na sucho:

– działanie pobudzające

– działanie antydepresyjne

– oczyszczenie porów znajdujących się na skórze

– pomoc w zwalczaniu wrastających po depilacji włosków

– przygotowanie skóry na dalsze zabiegi pielęgnacyjne

– znaczna redukcja cellulitu

– ujędrnienie skóry

– usunięcie martwych komórek naskórka

– wygładzenie skóry

– wyrównanie kolorytu skóry

– wzmocnienie i uelastycznienie skóry

– zmniejszenie obrzęków na nogach

Szczotka do masażu na sucho – jaką wybrać?

szczotka dla wegan

https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/masaz-narzedzia-narzedzia-do-masazu-zestaw-do-masazu-67721/

Najczęściej w sklepach można znaleźć szczotki do masażu ciała na sucho, które posiadają podstawę wykonaną z drewna, oraz włosie, które może występować w kilku wersjach: z dzika, syntetyczne lub wykonane z naturalnych włókien. Ponadto szczotka może być dodatkowo wyposażona w specjalny pasek lub posiadać okrągły uchwyt, dzięki czemu wygodniej się ją trzyma i nie wypada z dłoni podczas zabiegu.

Szczotka do masażu na sucho z naturalnego włosia i drewna

Szczotki do masażu na sucho powinny mieć gęsto osadzone i równo przycięte włosie, które posiada odpowiednią szorstkość. Zbyt miękka szczotka nie będzie przynosiła dużych rezultatów, natomiast zbyt szorstka, może powodować uszkodzenia naskórka. Naturalne materiały są bezpieczne do stosowania ze skórą, dlatego najlepiej wybierać modele, które wykonane są z drewna i naturalnego włosia.

Szczotka do masażu na sucho z włosiem dzika

Włosie dzika jest jednym z najbardziej popularnych materiałów służących do produkcji szczotek do masażu na sucho. Jest odpowiednio szorstkie, a w dodatku doskonale masuje i oczyszcza skórę. Jednak jest to rozwiązanie, które nie do końca może wszystkim przypaść do gustu, raczej nie zdecydują się na jej zakup np. weganie.

Szczotka do masażu na sucho wykonana z agawy

szczotkowanie skóry

https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/sciana-pedzel-dom-bialy-4210310/

W sytuacji, gdy używanie szczotki z włosiem dzika nie wchodzi w grę, można skorzystać z alternatywnego rozwiązania, jakim jest agawa i jej naturalne roślinne włókna. Szczotka z agawy do wykonywania masażu na sucho nie tylko doskonale czyści, ale również masuje i pielęgnuje skórę, a dodatkowo wybierając taką opcję, możemy mieć pewność, że przy jej produkcji nie ucierpiało żadne zwierzę.

Jak poprawnie wykonywać masaż suchą szczotką?

Niestety jedne z pierwszych masaży raczej nie będą należały do przyjemnych, ponieważ skóra musi się do nich przyzwyczaić. Natomiast po kilku zabiegach, masaż może stać się prawdziwą przyjemnością. Na początku należy wykonywać masaże z bardzo delikatnie i z wyczuciem, a wraz z każdym kolejnym zabiegiem zwiększać nacisk i intensywność ruchów. W taki sposób skóra będzie miała czas na przyzwyczajenie się do takiej formy pielęgnacji. Należy również pamiętać, aby wykonywać ruchy zagarniające od dołu, ku górze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here