farba biała z brokatem

Efekt brokatu może być uzyskany na dwa sposoby. Jeden z nich poprzez aplikację farby, w której znajdują się m.in., okruszki, zaś drugi polega na dodaniu brokatu do lakieru, który nakłada się w celu wykończenia ściany, która uprzednio została pokryta dekoracyjną strukturą lub farbą. W ofertach systemów dekoracyjnych znajdują się również produkty z metalicznymi cząsteczkami. Większość z nich jest gotowa do użycia, aby osiągnąć zadowalający efekt, wystarcza jedna warstwa. Skład farby stworzony jest na bazie akrylu, dzięki któremu można uzyskać strukturę dekoracyjną z drobnymi metalicznymi cząsteczkami. W zależności od rodzaju zastosowanego światła i jego kąta padania, a także wybranej kolorystyki, końcowy efekt może być kontrastowy lub nieco bardziej subtelny.

Ożywienie wnętrza za pomocą farby z brokatem

Pomalowanie określonych ścian, albo jedynie ich fragmentów z efektem brokatu jest jednym z łatwiejszych sposobów na ożywienie wnętrza i dodania mu niebanalnego charakteru. Metaliczne drobiny, które połyskują, powodują, że płaszczyzny, wykończone za pomocą takiej farby z użyciem brokatu będą migotać nieustannie, gdy zapalimy światło. Dzięki temu będziemy mogli nadać naszemu wnętrzu, glamourowy look i tym sposobem przełamać monotonię matowych i nudnych ścian.

Ściany z brokatem – rodzaj wykończenia

Do najczęściej spotykanych drobinek opalizujących, należą te, które występują w srebrnym kolorze. Jest to rodzaj brokatu, który idealnie wpasowuje się we wszystkie wnętrza, które posiadają powierzchnie pokryte farbami w chłodnych kolorach. Jest idealnym żywym akcentem na modnych aktualnie – szarych ścianach. Można również dostać farby z brokatem miedzianym lub złotym, brokat występujący w takiej wersji, sprawdzi się z kolei w przypadku ścian pomalowanych farbami w ciepłych odcieniach.

Inna metoda na farbę do ścian z brokatem

farba z brokatem biała

https://pixabay.com/pl/

Trzecią metodą na otrzymanie efektu brokatowych ścian, jest użycie specjalnego lakieru, którego przed użyciem, należy samodzielnie wymieszać z brokatem. Stosowany jest na wszystkie ściany, pomalowane na dowolny kolor lub nawet takie, które wykończone są za pomocą tynku strukturalnego. W sytuacji, gdy zdecydujemy się na pokrycie takim lakierem, właśnie tynku strukturalnego, możemy liczyć na osiągnięcie naprawdę spektakularnych efektów, ponieważ metaliczne drobinki będą mogły wypełnić wszelkie załamania i nierówności, tworząc tym samym bardzo niespotykaną i jednocześnie malowniczą płaszczyznę.

Farba z brokatem – Pomysł na dekoracje

Malowanie farbami, które umożliwiają uzyskanie efektu brokatowego, wymaga przeanalizowania pewnych rzeczy, a mianowicie tego, w jakich miejscach chcielibyśmy je zastosować. Z pewnością wszystkie błyszczące akcenty doskonale prezentują się w łazience, na ścianie tuż za zagłówkiem łóżka, w przestrzeni pomiędzy blatem a szafkami kuchennymi, oraz w salonie – w formie tła dla kanapy lub jako niespotykane wykończenie słupa konstrukcyjnego, murku, gzymsu, albo ażurowej ścianki. Dekorację, którą uda nam się stworzyć za pomocą takiej brokatowej farby, może być jeszcze ciekawsza, jeśli zdecydujemy się na namalowanie za jej pomocą wzorów – w celu ich stworzenia możemy posłużyć się np. szablonami malarskimi.

Biała farba z brokatem i efekt nieba na suficie gotowy!

Szukasz odpowiednich farb do swojego mieszkania, które nie będą nudne, ponieważ potrzebujesz odrobiny szaleństwa? Nie jest Ci obcy styl glamour i sądzisz, że subtelny połysk może nadać Twojemu wnętrzu niespotykanego klimatu? Masz możliwość przeprowadzenia niezwykle efektownej zmiany w wyglądzie Twojego domu, a to wszystko za stosunkowo niewielkie pieniądze i przy niezbyt dużym nakładzie pracy. Koniecznie postaw na możliwości, jakie zapewniają farby z brokatem.

biała farba do ścian z brokatem

https://pixabay.com/pl/

Na rynku dostępne są również dekoracyjne farby lateksowe z brokatem, które posiadają satynowe wykończenie. Do każdego opakowania z farbą, załączona jest torebka z brokatem, który po wymieszaniu z zawartością, powoduje, że tak udekorowana ściana przepięknie błyszczy się w świetle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here