radio

Klasyczne radio, które nadaje na falach UKF, jest jednym z najłatwiejszych sposobów słuchania wiadomości i muzyki. Z drugiej jednak strony różnorodność oferowanych stacji nadawanych właśnie za pomocą UKF jest niejako ograniczona, ponieważ częstotliwość pojedynczych stacji, nie powinna być do siebie zbyt bardzo zbliżona, ze względu na zakłócenia, do których może zachodzić, powodując tym samym problem w ich odbiorze.

Stąd też w wielu regionach można spotkać się tylko z nielicznymi stacjami radiowymi, które dostępne są na falach UKF, co powoduje, że wielu ludzi ma zbyt mały wybór oferowanych stacji i programów.

Na szczęście w Internecie nie trzeba martwić się o tego typu problemy, ponieważ najzwyczajniej w świecie one nie występują. W sieci dostępna jest ogromna liczba livestreamów, a także bardzo duży wybór radia internetowego. Spektrum to jest wręcz ogromne, przez co zaczyna się już od klasycznych stacji UKF, przez standardowe radia internetowe, stworzone do projektów radiowych, aż po takie, które tworzone są w wyniku hobby.

radio kolor

https://pixabay.com/pl

Radia internetowe zamiast fal UKF, korzystają z fal URL streamy, które umożliwiają nam odtwarzanie ich na naszych komputerach, czy też smartfonach. Warto jednak wspomnieć o tym, że nie są one tak łatwe do zapamiętania.

W sieci, w porównaniu do UKF, każdy miłośnik muzyki posiada możliwość nadawania swojego własnego programu muzycznego, którego format stanowczo różni się od klasycznych radiowych stacji. W jaki sposób, wśród tak rozbudowanej oferty radiowej znaleźć najbardziej odpowiednie dla nas radio?

Przejrzyste i łatwe w obsłudze radio internetowe

Wiele stacji radiowych dostępnych w Internecie posiada darmowe oferty, łącząc na jednej stronie nawet kilkadziesiąt tysięcy stacji radiowych, stacji internetowych i podcastów. Nie ma to większego znaczenia, czy zdecydujesz się na słuchanie stacji radiowej, która nadaje w Twojej miejscowości, czy takiej, która znajduje się na drugim końcu świata. Takie platformy umożliwiają znalezienie dokładnie tego, czego aktualnie szukasz.

radio zet

https://pixabay.com/pl

Z internetowymi radiami możesz być na bieżąco nie tylko z niszowymi stacjami, ale również z tymi najbardziej popularnymi, takimi jak Eska,Eska Rock,RMF FM,Trójka,Chilli ZET,Radio Szczecin, radio kolor lub MF Classic.

Dzięki tak szerokiej ofercie można również korzystać ze stacji nie tylko polskich, ale również zagranicznych, pochodzących z całego świata. Dodatkowo można przebierać pomiędzy gatunkami muzyki, które aktualnie są promowane i grane przez dane radia lub tematów, jakie poruszane są na stacji, np. Boże Narodzenie.

Oferta takich stacji internetowych nie ogranicza się jedynie do Polski, czy nawet Europy, można tam słuchać stacji UKF i stacji internetowych z całego świata. Można jednocześnie słuchać za darmo swojej ulubionej muzyki i poznawać nowych zagranicznych artystów. Wiele serwisów działa całkiem bezpłatnie i dodatkowo nie wymaga żadnego logowania, ani rejestrowania. Natomiast jeśli zdecydujemy się na utworzenie konta na określonych platformach, wówczas można spotkać się z wieloma dodatkowymi udogodnieniami, np. w postaci możliwości zapisywania swoich ulubionych stacji radiowych itp. Można również korzystać z polecanych przez innych stacji radiowych, które grają podobną muzykę do tej, jaką my aktualnie słuchamy, przez co jest jeszcze większa szansa, na odkrywanie nowych ciekawych stacji radiowych.

radio RMF

https://pixabay.com/pl

Radia internetowego poprzez sieć komórkową

Od chwili wprowadzenia w życie standardów EDGE, które wiążą się z pakietowym przesyłaniem danych, istnieje szansa na odbieranie transmisji radiowych z sieci telefonów komórkowych. Dzięki takim standardom, jak UMTS, HSDPA i LTE, możliwe było zwiększenie dostępności, szybkości i jakości transferowanych danych.

Szybkość transmisji danych, która jest zużywana podczas odbierania radia internetowego

Stanowcza większość stacji radiowych, dostępnych w sieci, nadawana jest na formacie mp3, z szybkością transmisji ok. 128 kbit/s. Tuż obok formatu mp3, swoje zastosowanie może znaleźć również format WMA i AAC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here