Chrzest

Chrzest dziecka to niewątpliwie jedno z najważniejszych świąt w czasie życia młodego chrześcijanina, ale to właśnie dzięki oprawie tego sakramentu, w który wpisuje się m.in. dobór odpowiedniej świecy do chrztu i szatki do chrztu, sprawia, że taka chwila zostaje z dzieckiem i jego rodziną na całe życie, a wcześniej wspomniane atrybuty będą doskonałą materialną pamiątką z tego wydarzenia. Prezenty dawane nie tylko pod choinkę, ale również z okazji chrztu, powinny stanowić pamiątkę, która będzie wyczuciem stylu i klasy, a jednocześnie najwyższej jakości produktem, który można jeszcze oglądać przez wiele kolejnych lat.

Świeca do chrztu, która będzie posiadała dobrej jakości i trwały grawer, może stać się pamiątką, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W tym momencie na rynku dostępnych jest mnóstwo sklepów, które oferują stworzenie indywidualnego stylowego i gustownego, a jednocześnie skromnego projektu graficznego, który zostanie umieszczony na świecy. Przy wyborze tak ważnego elementu, warto mieć na uwadze powagę całego wydarzenia, a nie szaleć ze wzorami, które byłby bardziej odpowiednie na sylwestra, niż na chrzciny.

Szatki i świece na Chrzciny dla chłopców

Wiele sklepów posiada podział swojego asortymentu na artykuły przeznaczone dla chłopców, dziewczynek oraz takie, które swoją kolorystyką będą odpowiednie dla obu płci. Najczęściej dla chłopców są dobierane komplety, składające się z szatki i świecy na Chrzest w tonacji biało-niebieskiej lub biało granatowej, zdarzają się również zestawy, które swoim stylem nawiązują do stylu glamour, z biało-złotą lub biało-srebrną kolorystyką.

świeca do chrztu

https://pixabay.com/pl/

Ponadto można również stworzyć bardziej rozbudowany zestaw, który poza szatką i świecą na Chrzest, będzie posiadał dodatkowo ubranko, które zakładane jest na dziecko tuż przed ceremonią. Co ważniejsze wszystkie z tych przedmiotów mogą być spersonalizowane, dzięki zastosowaniu specjalnego nadruku. W tym momencie dostępnych jest wiele ofert, które proponują nie tylko nadruk imienia, ale również zdjęcia dziecka, co jest już chyba największą formą personalizacji.

Szatki i świece na Chrzest dla dziewczynek

Tak samo jak w przypadku chłopców, tak i też dla dziewczynek przygotowane są odpowiednie zestawy, które są im dedykowane. Posiadają one najczęściej biało-różową kolorystykę, ale świetnie sprawdzi się również wcześniej wspomniana biało-złota lub biało-srebrna aranżacja. Aby te przedmioty mogły być nie tylko użyteczne, ale również pełnić funkcję pamiątki ze Chrztu Świętego, warto postarać się, aby w ramach rozsądku były niepowtarzalne. Prawie wszystkie świece i szatki przeznaczone do używania podczas chrztu mogą zostać poddane personalizacji, w ramach tego można je ozdobić imieniem dziecka, datą tej uroczystości, zdjęciem twarzy lub dowolnie wybraną grafiką.

Personalizowane świece na chrzest

Trudno wyobrazić sobie bardziej niezwykłą i jednocześnie tak symboliczną uroczystość religijną jak chrzest. Jest to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla dziecka, ale również dla całej jego rodziny, stąd też tak często można się spotkać z długimi i jednocześnie przemyślanymi przygotowaniami do tego dnia, który będzie można celebrować w gronie najbliższych nam osób. Tradycja nakazuje, że dziecku, które jest chrzczone, powinno wręczać się różnorodne upominki, część z nich jest jedynie symboliczna, a część posiada dużą wartość materialną, jednak podarunkami, jakie są niezbędne w czasie tego dnia, są świeca i szatka do chrztu.

szatka do chrztu

https://pixabay.com/pl/

Żadnemu dziecku podczas ceremonii chrztu nie może zabraknąć eleganckiej szatki i ozdobnej świecy. Za ich zakup najczęściej odpowiadają rodzice chrzestni lub rodzice dziecka. Przedmioty te można kupować w dopasowanych do siebie zestawach lub oddzielnie, nie zapominając o możliwości personalizacji. Szczególnie atrakcyjnym i jednocześnie ciekawym rozwiązaniem jest nadruk na szatce, który może np. stanowić dedykację od matki chrzestnej dziecka. Nieco w trudniejszej sytuacji może być postawiony ojciec chrzestny dziecka, ponieważ na świecy, ilość miejsca na nadruk jest mocno ograniczona, ale nie niemożliwa.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here