rolety drewniane

Montaż żaluzji może okazać się jednym z najbardziej efektywnych sposobów na aranżację okien. Ze względu na to, że ich konstrukcja pozwala na sprawowanie kontroli nad natężeniem, oraz kierunkiem padania światła słonecznego. Dzięki obracanym nawet o 180° lamelkom można zapewnić sobie niebywałą zabawę światłem i cieniem, która będzie w stanie odmienić każde wnętrze. Poza efektami wizualnymi mogą one chronić również przed nadmiernym nagrzewaniem, niechcianym wzrokiem sąsiadów, czy miejskim oświetleniem.

W zależności od naszych preferencji, zarówno żaluzje drewniane, jak i również bambusowe mogą być montowane z wykorzystaniem różnych metod:

– Listwy przyszybowej

– Skrzydeł okiennych

– Ściany

– Wnęki okiennej

Boczne żaluzje drewniane i bambusowe są produktami wysoce przyjaznymi nawet dla najmłodszych domowników. Są one bowiem wyposażone w boczne prowadnice, które utrzymują się w pionowej pozycji, w czasie poruszania oknem. Ten system opiera swoje działanie na dwóch żyłkach, które są umieszczone pomiędzy dolnym fragmentem skrzydła okiennego a górną częścią rolety. Pozwala to zapobiec kołysaniu się i uderzaniu żaluzji o ramę, a dodatkowo, powstrzymuje uszkodzenia, wywoływane np. przez przeciągi.

Żaluzje drewniane – wygodne rozwiązanie

drewniane zaluzje

https://pixabay.com/pl/

Drewno należy do jednego z najczęściej wybieranych materiałów, które bardzo często wykorzystywane są przez architektów lub amatorów pięknych wnętrz. Idealnie sprawdzają się również w okiennych aranżacjach, dodając w ten sposób wnętrzom przytulnego i naturalnego charakteru. Żaluzje drewniane pasują zarówno w sypialni, jak i również kuchni, bez względu na to, w jakim stylu jest urządzona.

Drewniane żaluzje wykonuje się z wysokiej jakości mieszanki drewna naturalnego, najczęściej lipowego lub dębowego. Do najpopularniejszych zaliczane są te, które występują w rozmiarze 25 lub 50 mm lamelek. Często można spotkać się z żaluzjami, gdzie pojedyncze listewki wzmocnione są za pomocą dodatkowej warstwy lakieru, dzięki której można podnieść ich odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Bezpieczne i wygodne rolety drewniane

Żaluzje bambusowe są bardzo sprytnym połączeniem funkcjonalności, trenu Eko, oraz estetyki we wnętrzach. Wykorzystanie bambusa w formie dekoracji okiennych, jest również jednym z łatwiejszych sposobów na stworzenie przytulnej i jednocześnie orientalnej atmosfery. Żaluzje bambusowe wykonuje się z najwyższej jakości azjatyckich drzew. Ponadto warstwa farby, którą są pomalowane, umożliwia ułatwienie wydobycia ich charakteru, ale również wpływa na ich wysoka użyteczność i trwałość nawet przez wiele lat.

żaluzje drewniane na oknie

https://pixabay.com/pl/

Paleta kolorów żaluzji bambusowych bazuje przede wszystkim na cieplejszych odcieniach ziemi, co idealnie wpasuje się zarówno w styl skandynawski, jak i również rustykalny lub loftowy. Żaluzje bambusowe, podobnie, jak żaluzje drewniane występują w rozmiarach lamelek 25 i 50 mm, można je również spotkać w innych parametrach, jednak wymiary wcześniej podane występują w sklepach najczęściej. Są one idealnym dopełnieniem każdej aranżacji kuchni, łazienki, czy też salonu.

Drewniane żaluzje

Drewniane żaluzje są jednym z najbardziej ekskluzywnych systemów osłon, które są przeznaczone do małych średnich, oraz dużych okien. Dzięki tak szerokim właściwościom żaluzje umożliwiają precyzyjną regulację wpadającego do wnętrza światła, a ponadto pozwalają na zatrzymanie temperatury i tym sposobem, uniemożliwiają nagrzewanie się pomieszczeń. Bardzo bogata kolorystyka drewnianych lameli, sprawia, że posiadamy bardzo szeroki wybór i tym sposobem możemy dopasować idealne żaluzje do stolarki okiennej, oraz wystroju wnętrza. Jednym z najbardziej przeważających elementów, skłaniających każdego do postawienia właśnie na tego rodzaju osłony okienne jest przede wszystkim duża uniwersalność. Żaluzje drewniane mogą być wykonane z lameli, które posiadają szerokość 25 mm, albo z nieco bardziej ekskluzywnych lameli, które występują w szerokości 50 mm. Dodatkowym atutem żaluzji drewnianych, który przemawia za ich zakupem, jest bardzo łatwy sposób montażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here