Choinka

Krąży powiedzenie, że liczba choinek, ma znaczenie w odniesieniu do liczby prezentów. W Polsce, ale i na całym świecie ludzie dzielą się na dwie grupy, jedna z nich wybiera sztuczne choinki, zaś druga stawia na żywe i świeże drzewka.

Jeśli chodzi o pierwszą kategorię choinek, o ich wyborze można pomyśleć nieco wcześniej, ponieważ bez względu na to czy zakupu dokonamy na miesiąc, czy nawet pół roku przed świętami, choinka nadal będzie tak samo wyglądała. Jeżeli dysponujemy miejscem, w którym możemy przechowywać choinkę, warto zdecydować się na jej zakup jak najwcześniej, a najlepiej latem, ponieważ duża liczba producentów, znacznie obniża wtedy ceny tych sztucznych drzewek, przez co można je kupić nawet za 40% wartości.

Natomiast jeśli chodzi o żywe choinki, to niestety, ale będą one cieszyły oko, znacznie krócej niż sztuczne, ponieważ powietrze i temperatura, jaka panuje w domu, nie sprzyja ich długiej żywotności. Dodatkowo wybierając się do sklepu lub stoiska, na którym można zakupić choinkę, należy pamiętać, że nie będziemy jedyni i na miejscu może nas spotkać duża kolejka. Nie oznacza to również, że zakup świeżej choinki to tylko same minusy, ponieważ nic nie będzie w stanie zastąpić tak pięknego leśnego zapachu.

Sztuczna choinka

https://pixabay.com/pl/photos/%C5%9Bwierk-%C5%9Bnieg-%C5%9Bniegu-zaspa-1848543/

Wiele osób ma już sprawdzone miejsca, w których co roku jest stałym klientem kupującym choinki. Na pewno znajdą się też osoby, które preferują zakup określonych gatunków drzew, kierując się ich wyglądem, zapachem, a czasami tym, czy igły choinki kłują. Nierzadko wyprawa po choinkę jest rodzinnym wydarzeniem. Liczba drzewek do wyboru jest zazwyczaj tak duża, że ciężko się zdecydować na tę jedyną. Żywe choinki dzielą się poza tym na takie, które można kupić w donicy, czyli posiadają swój własny system korzeniowy, dzięki czemu będą stały dłużej, ponieważ będzie można je podlewać, a może nawet uda się po świętach przesadzić je do ogrodu, oraz takie, które są ścinane i do ich postawienia niezbędny będzie specjalnie przeznaczony do tego stojak.

W ostatnim czasie zaczęto również zwracać dużą uwagę na to czym zasłaniamy stojak od choinki lub donicę, która zazwyczaj nie prezentuje się zbyt estetycznie. Najczęściej używa się do tego kosze wiklinowe, jutę, ozdobne donice lub materiały.

Z każdym rokiem producenci sztucznych choinek wymyślają coraz to nowsze rozwiązania, które pozwalają na jeszcze bardziej realistyczne odtworzenie tych bożonarodzeniowych drzewek.

Choinka na pniu

https://pixabay.com/pl/photos/bo%C5%BCe-narodzenie-drzewo-jod%C5%82a-4704707/

Na rynku od niedawna można dostać połączenie drzewka sztucznego i żywego, w formie choinki na pniu. Dzięki użyciu naturalnego pnia drzewa iglastego i sztucznych igiełek można mieć wszystko w jednym, czyli zarówno zapach lasu, jak i również brak osypujących się igiełek. A dodatkowo jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają małe dzieci i nie chcą, by maluszki ciągnęły za bombki.

Co prawda wiele osób na początku sceptycznie podchodziło do takiego rozwiązania, myśląc, co to właściwie jest i po co to, komu jest potrzebne, przecież istniał podział na choinki żywe i sztuczne. Jednak z czasem takie nietypowe rozwiązanie zaczęło robić wrażenie na niektórych osobach. Takie choinki najczęściej umieszczone są w donicy, która wypełniona jest betonem, dzięki czemu choinka nie będzie mogła się przewrócić. Są dostępne również opcje choinek na pniu, które umieszczone są w stojaku.

Choinki na pniu są niemal identyczne jak sztuczne drzewka, pod względem ilości dostępnych rodzajów np. sosna, świerk, jodła, ośnieżenia, czy też jego braku, oraz wysokości. Wiele z nich ma również opcję rozmontowania na mniejsze części, przez co jeszcze łatwiej się je przechowuje. Przy otwieraniu choinki (jeśli jest zapakowana w karton) jedną z najważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić dużą uwagę, jest prawidłowe rozłożenie wszystkich gałązek, ma to ogromny wpływ na to jak finalnie będzie prezentowała się nasza choinka. Świerk syberyjski, przez wielu uważany jest za najbardziej naturalną choinkę występującą na pniu, jednak nie jest to jedyny wyznacznik, ponieważ każdy ma prawo mieć własne zdanie w tej kwestii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here