moda

Modny plecak damski zawsze będzie strzałem w dziesiątkę! Naprawdę nie ma sensu męczyć się z dość niewygodnymi i równie niepraktycznymi torebkami, skoro plecaki tak wspaniale i efektywnie je zastępują, a niejednokrotnie bywają od nich lepsze. Nie muszą mieć wcale sportowego charakteru. Nie muszą być proste i jednokolorowe. Teraz sporą grupę plecaków stanowią dodatki charakteryzujące się elegancją i niezwykłą stylowością, które wyglądają dosłownie tak, jak gdyby jeszcze przed chwilą były niesione przez modelki na wybiegach światowej sławy projektantów i najsłynniejszych marek. Damskie plecaki od paru lat przewijają się zresztą właśnie na wybiegach. Noszone są przez wszystkie gwiazdy showbiznesu – niejednokrotnie pokazywała się z nimi chociażby Taylor Swift, ale też i wiele polskich piosenkarek oraz aktorek. W tym sezonie plecaki będą jeszcze ciekawsze. A oczywiście wynika to z tego, że projektanci mocno je zróżnicują.

Najmodniejsze propozycje na wiosnę i lato

Plecak za każdym razem potrafi wyglądać zupełnie inaczej. Niepowtarzalnego designu nadaje mu w jakimś stopniu materiał wykonania. Nie musi to być wcale zwykła miękka i niskojakościowa tkanina. Od kilku dobrych lat plecaki tworzone są dużo częściej po prostu ze skóry, dzięki której nabierają stylowości i wyglądają znacznie nowocześniej, a przy tym uzyskują wyższą trwałość, dzięki czemu nie rwą się, nie niszczą i nie ponoszą przedwczesnej śmierci. Ta skóra też doczekała się dwóch swoich wariantów. Może być albo naturalna, albo ekologiczna. Jeżeli natomiast plecak ma wejść w rolę imprezowej torebki uzupełniającej sylwestrową sukienkę czy inną stylizację przygotowaną z myślą o wieczornym wyjściu, warto postawić na ten o powierzchni zdobionej drobnymi cekinami. Sam materiał też może być np. błyszczący. Prosta zmiana struktury sprawia, że plecak nabiera wyjątkowo imprezowego charakteru i staje się po prostu torebką, a nie zwykłym sportowym plecakiem.

Odrobina elegancji

Wiemy już, że plecak nie musi być klasycznym sportowym dodatkiem do kompletu dresu czy zwykłych dżinsów i t-shirtu. Nie musi on być jednak również imprezowym dodatkiem. Obecnie najnowocześniejsze plecaki potrafią swobodnie łączyć się nawet z najbardziej eleganckimi zestawieniami. Takie dodatki damskie są dość nieoczywiste, ale w tym tkwi właśnie ich wysoka wartość. Plecak może być noszony nawet do… biura czy innego miejsca pracy. Aby jednak uzyskać pewność, że będzie mieć on bardziej oficjalny i klasyczny wizerunek, należy spojrzeć na jego wykonanie, celując raczej w plecaki zamszowe lub ewentualnie skórzane niżeli te materiałowe bądź pokryte cekinami czy innymi błyszczącymi detalami. Z czym natomiast połączyć później taki elegancki plecak? Możliwości jest wiele. Plecaki zgrają się m.in. z prostymi kombinezonami, ołówkowymi spódnicami o podwyższonym stanie czy klasycznymi spodniami o kroju cygaretek. Nieco większą wagę należy przyłożyć tutaj do obuwia. Plecaki najlepiej łączą się jednak z półbutami bądź lakierkami, czyli butami na płaskim obcasie. Do szpilek czy czółenek raczej nie pasują.

Zalety noszenia plecaków

A dlaczego w ogóle warto zrezygnować z klasycznych torebek na rzecz plecaków? Powody są dość trywialne. Plecak jest po prostu wygodniejszy od torebki, bo odpowiednio założony staje się niewyczuwalny i – co też jest ważne – pozwala zachować prawidłową postawę, nie doprowadzając do wykrzywiania kręgosłupa w jedną stronę. Plecaki są też bardziej pojemne. No i jak się okazuje, mogą być noszone nie tylko na co dzień, ale także i do pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here