Jak wybrać właściwy napęd do bramy garażowej

Napęd w bramie garażowej to gwarancja wygody i praktyczności w użytkowaniu. Dobrze dobrany powinien pracować cicho i sprawnie. Wybierając odpowiedni rodzaj mechanizmu należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, takich jak obciążenie oraz szybkość działania napędu.

Napędy do bram garażowych – paskowe czy łańcuchowe?

Wybór odpowiedniego napędu należy potraktować indywidualnie, ponieważ każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Oba mogą znaleźć zastosowanie zarówno w jednorodzinnych domach jak i na osiedlach. Napęd paskowy jest bardzo nowoczesnym rozwiązaniem. Ma bardzo dużą moc, jest również bezpieczny i trwały. Jego dodatkową zaletą jest to, że pracuje bardzo cicho, więc bez problemu zainstalować go można w bramie, która znajduje się w innych budynkach mieszkalnych. Natomiast napędy do bram garażowych są trwałe w eksploatacji i posiadają wiele czujników, które sprawiają, że są one bardzo bezpieczne.

Jak działa napęd do bramy garażowej?

Zastosowanie napędu do bramy garażowej umożliwia automatyczne podnoszenie i opuszczanie skrzydła bramy przy pomocy systemu, specjalnie zaprogramowanego, a także silnika. Napędy do bram garażowych wyposażone są w siłownik, czyli moduł sterujący, który wprawia w ruch ramiona. Napędzają one łańcuch lub pasek zębaty, a to powoduje ciągnięcie lub pchanie bramy. W przypadku awarii lub braku prądu włącza się mechanizm otwierania ręcznego.

Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego napędu do bramy garażowej?

Aby idealnie dopasować napęd do bramy garażowej należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim będzie to jego moc, która uzależniona powinna być od ciężaru i wielkości bramy. Istotna jest także prędkość otwierania bramy. Optymalny czas to pomiędzy 15 a 30 sekund, ale istnieją napędy o wiele szybsze. Należy jednak pamiętać, że im większa prędkość, tym większa musi być również moc. W sprzedaży dostępne są nowoczesne bramy, które posiadają możliwość regulacji szybkości, z jaką brama będzie się otwierać i zamykać.Istotny jest również rodzaj bramy, do której dobrany jest napęd. Do bram segmentowych wybór napędu jest prosty, natomiast do rozwieranych należy wybrać mechanizm tradycyjny, który będzie miał specjalne ramiona. W przypadku bram uchylnych najlepszym będzie tradycyjny, o określonej mocy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Napędy do bram garażowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here