Arbuz, ochłodzi cię latem! Poznaj nasze arbuzowe wariacje.

Arbuz i jego właściwości.

Arbuz to owoc uniwersalny. Może być zrobiony na słodko lub skomponowany z serem feta na słono, ale za to jak smakuje! Ma wiele zdrowotnych właściwości. Jest idealny na upalne dni, gasi pragnienie i pomaga regulować temperaturę ciała, dlatego zapobiega przegrzaniu się organizmu.Ponadto zawiera silne przeciwutleniacze, jak likopen, który wzmacnia system antyoksydacyjny organizmu i walczy z chorobami, także tymi nowotworowymi.

Witamina C jest zawarta w arbuzie, więc poprawia kondycję naczyń krwionośnych i zapobiega zbyt wysokiemu poziomowi cholesterolu we krwi.
Idealny dla osób odchudzających się, ponieważ składa się w większości (bo aż z 90%) z wody, co znaczy, że jest niskokaloryczny. Arbuz jest dobry dla naszych jelit i pomaga im w trawieniu.

 

Arbuz, a karmienie piersią.

Jak już większość kobiet wie, nie ma diety dla karmiącej mamy, więc i arbuz jest dozwolony przy laktacji. Co więcej, bardzo dobrze wpływa na produkcje pokarmu, zwiększając jego ilość oraz jakość. Arbuz nie stanowi zagrożenia dla karmiącej mamy i dziecka, jednak oczywiście zawsze należy obserwować reakcję dziecka na nowo wprowadzane pokarmy.

Nasze arbuzowe wariacje.

My uwielbiamy arbuz pod każdą postacią. Latem często gości w naszym domu. Dzieciom nie w głowie po nim inne słodycze, co bardzo mnie cieszy. Staram się dawać chłopakom jak najmniej cukru, więc latem owoce ułatwiają mi sprawę.

KOKTAJL ARBUZOWY

Nie ma nic prostszego! Wystarczy pokroić arbuza w kawałki, powyciągać pestki i potraktować go blenderem. Pycha!

LODY ARBUZOWE

Wiesz już jak zrobić koktajl, więc jeśli jest już gotowy wlej do foremek na lody i siup! do zamrażarki. Są bardzo orzeźwiające, idealne na letnie upały.

KOSTKI LODU DO WODY

Wystarczy pokroić arbuza w kawałki i włożyć do foremki na kostki lodu. Zamrozisz i gotowe!

 

Na inne desery zapraszam was tutaj 🙂

6 Comments on “Arbuz, ochłodzi cię latem! Poznaj nasze arbuzowe wariacje.”

  1. Chyba nigdy w życiu nie zjadlam tyle arbiza co teraz będąc w ciąży.Z podanych przepisów znam na koktajl i lody-uwielbiam :)To super że można jeść arbuza podczas kp.Nie chcialabym z niego zrezygnować 🙂

Jeśli podobał ci się wpis będzie mi bardzo miło, jak podzielisz się swoją opinią.